Huvudkontoret

Hemglass huvudkontor ligger i Stockholm och är support till alla säljkontor runt om i landet. Huvudkontoret sköter även all kundtjänst och annan kommunikation. Om du har några frågor eller kommentarer till oss är du välkommen att kontakta kundtjänst via formuläret längst ner på denna sida. Du är även välkommen att ringa till Hemglass kundtjänst på telefonnummer 0200-220 220. Våra öppettider är vardagar mellan kl 10.00 – 17.00. Här under hittar du kontaktuppgifter till våra andra medarbetare i Stockholm.

Postadress

Hemglass i Sverige AB
Box 896
SE-101 37 Stockholm

Leverans- och besöksadress

Hemglass i Sverige AB
Sveavägen 155
SE-113 46 Stockholm

Kontaktpersoner

Peter Eriksson, VD
pe@hemglass.se

Sara Rencrantz Affärsutveckling, Presskontakt
sara.rencrantz@hemglass.se

Nima Najafi, IT-ansvarig
nima.najafi@hemglass.se

Fredrik Schildt, Försäljning Syd
fredrik.schildt@hemglass.se

Michael Kinberg, Försäljning Nord
michael.kinberg@hemglass.se

Ylva Lindblom, Marknad
ylva.lindblom@hemglass.se

Greta In de Betou, Sälj och Marknadssupport
greta.indebetou@hemglass.se

Henrik Wessén, Logistik
henrik.wessen@hemglass.se

Camilla Fransson, Kundsupport

camilla.fransson@hemglass.se

Den här sidan
använder kakor!

Den här sidan använder Kakor. Men vi vet att du förmodligen är sugen på glass. 
Genom att använda hemglass webbplats godkänner du att vi använder kakor.

Den här sidan använder kakor!

Men vi vet att du förmodligen är sugen på glass!
Vi vill bara informera att genom att du använder vår webbplats godkänner du också att vi använder kakor. 

Det var allt! Nu kan du surfa vidare till det du faktiskt kom hit för, glass!